X-ERA SMART PANOROMİK

P18Xera-kokusai印刷

 

 

 

 

 

 

 

X-Era Smart Panoramik

JAPONYA’DA PAZAR LİDERİ PANORAMİK RÖNTGEN!

Üstün Japon teknolojisiyle tamamen Japonya’da üretilen X-eraSmart ile kullanım kolaylığı, görüntü kalitesi ve
sorunsuzluğun keyfini sürün! Benzersiz yeni jenerasyonDirekt CMOS sensör teknolojisiyle sintilatör katmanı
gerektirmeyen ve böylece 100% doğru ve keskin görüntüler sunan bu teknoloji devrimi, X-eraSmart ile hizmetinizde!

01 Direkt CMOS (CdTe) sensör ile x-ışınlarının

sintilatörde bozunmaya uğramadan direkt ve 100%

doğru biçimde çevrimi  X-eraSmart ile direkt CMOS sensör teknolojisiyle tanışın! Kadmiyum Tellürid (CdTe) sensör teknolojisi, en yeni sensör teknolojisidir ve geleneksel Silikon CCD ve indirekt CMOS sensörlerin aksine, görüntüyü oluşturmak için X ışınlarının görünür ışına çevrilmesine ihtiyaç duymaz, direkt olarak X ışınlarını absorbe ederek görüntüyü oluşturur. Bunun sonucu olarak “Sintilatör” katmanına ihtiyaç duymaz ve sintilatördeki elektron saçılmasından dolayı oluşan görüntü distorsiyonunu ortadan kaldırarak 100% doğru, keskin ve detayların en ince ayrıntısına kadar seçilebildiği görüntüler sunar. Geleneksel cihazlarda sintilatörde bozulan görüntü, yazılım vasıtasıyla sonradan yapay olarak düzeltilir, bu da görüntünün aslının bozulmasına yol açar. Sensöre gelen ışının 100% doğru birebir çevrimi, sadece bu yeni teknoloji ile mümkündür.02 Daha Düşük Radyasyon

Direkt sensör, yarıiletkenin (Kadmiyum Tellürid) valans ve iletim bantları arasındaki direkt geçiş nedeniyle radyasyonu çok daha verimli ve kısa mesafede emer; dolayısıyla en kaliteli görüntüyü diğer cihazlara göre daha düşük radyasyonla alır.

03 Doğal görüntüde 16 bit (65,536) gri tonlaması ve

 

milimetre başına 5 çizgi çifti seçilebilir

Sensörünün üstünlüğünden dolayı X-eraSmart Panoramik, doğal görüntüyü 16 bit gri tonlamasına (65,536 ton) sahip olarak ve mm başına 5 çizgi çiftinin seçilebildiği yüksek çözünürlüğe sahip olarak üretebilir. Geleneksel cihazlarda bu değerler en fazla 14 bit (16,384 ton) gri tonlaması ve 3-4 LP/mm (çizgi çifti/mm)’dir (sadece bazı cihazlarda yazılım yardımıyla yapay olarak yükseltilebilir). X-eraSmart’ın bu özellikleri en net ve detaylı görüntüleri sunup, en sağlıklı teşhis ve tedavi planını yapmanızı sağlar.

04 Otofokus, Aktif Tomografi ve Çoklu Odak Katmanı

 

Özellikleri

X-eraSmart, tek çekimde 4500’den fazla görüntü alır ve bu görüntülerin en ince detaylarını oluşturup en iyi odak katmanını seçerek optimum görüntüyü elde eder. Bir çekimde 420 MB’tan fazla veri alır (geleneksel cihazlarda: 10 – 15 MB). Bir bölgede tekrar odaklanma istenirse, “Image Creator” (Görüntü Oluşturucu) yazılımındaki Otofokus özelliği sayesinde, çekimden sonra dahi istenen bölge seçilip tekrar odaklanabilir; ve istenirse farklı bölgeler için en uygun farklı odak katmanları seçilip istenen en iyi final görüntü elde edilebilir.

Aktif Tomografi özelliği sayesinde, “Image Creator” (Görüntü Oluşturucu) yazılımında çekimden sonra hastanın çene yapı ve genişlik ayarı değiştirilebilir. Bunlar, Çoklu Odak Katmanı teknolojisi ve alınan büyük miktarda veri sayesinde mümkündür. Bütün bu özellikler, hastanın çene yapısı ve büyüklüğü ne olursa olsun, ve pozisyonlandırma hatası yapılsa da, her hasta için en iyi görüntüyü almanızı sağlar ve tekrar çekim gereksinimini ve hastanın çene yapısı için önceden yapılması gereken kısıtlı sayıda ayara bağımlılığınızı ortadan kaldırır.

X-eraSmart, kullanım kolaylığı ve görüntü kalitesiyle önde: Bu devrim niteliğindeki teknolojiler artık X-eraSmart ile hizmetinizde!

05

Sorunsuzluk

Dünyada 5000’in üzerinde satılan platformun üzerine inşa edilmiştir, cihazların tamamına yakını hiçbir sorun çıkarmadan çalışmaktadır.

06 Klinikte sefalometrik eklenti yapabilme ve 3 boyutlu

 

tomografiye yükseltebilme  Günümüzde yeni trend, çoğu teşhis ve tedavi planlamasında kritik rol oynayan 3 boyutlu tomografik sistemlerdir. X-eraSmart Panoramik aldıktan sonra, istediğiniz zaman klinikten cihazı çıkarmaya gereksinim duymadan, sadece 1 günde X-eraSmart 3D’ye yükseltebilirsiniz. Böylece Panoramik cihazınızı alırken 3 boyutlu tomografiye geçince ne yapacağım endişesi yaşamaz, 3 boyutlu cihaza geçişte daha az para öder, ve klinikte sadece 1 günde yükseltebilme özelliği sayesinde diğer cihazların aksine fazladan işçilik ödemekten ve cihazın fabrikaya götürülmesiyle günler kaybetmekten kurtulursunuz. X-eraSmart, bugün de gelecekte de paranızın karşılığını fazlasıyla sunar.